Książki dla dzieci

Kupujmy dzieciom książki. Nie tylko wtedy, jeżeli jest okazja do tego, ponieważ dziecko ma urodziny, imieniny, czy też z jakiekolwiek innej okazji. Czasem kupowanie prezentów bez okazji jest równie miłe. Kupmy dzieciom książki, ponieważ wnoszą one do życia naszych pociech naprawdę wiele dobrego. Czasem zamiast kolejnej zabawki, która i tak za jakiś czas wyląduje zapomniana w kącie, warto kupić książkę o ulubionych, śmiesznych i wesołych bohaterach. Dzięki temu zapewnimy naszym dzieciom dużo wspaniałego uśmiechu i radości. Jedną z najlepszych propozycji do czytania jest “Dziecko Gruffalo” (https://www.taniaksiazka.pl/dziecko-gruffalo-julia-donaldson-p-1337011.html). Autorką jest Julie Donaldson.

Gruffalo

Czy ktoś jeszcze nie słyszał o Gruffalo? Czy ktoś jeszcze nie miał przyjemności poznać potwora, który swoją prostotą i szczerością kładzie wszystkich na łopatki? A może ktoś nie miał do czynienia z myszką, której inteligencja przebija nawet dzikie zwierzęta? Jeżeli odpowiedź jest negatywna, to koniecznie trzeba to nadrobić. W szczególności, że jest to wielki hit, który cieszy się ogromną popularnością na arenie międzynarodowej. Autorka już kilka lat temu wymyśliła tą bajkę, która stała się absolutnym hitem wśród książek dla dzieci. Książka została przetłumaczona na 76 języków i sprzedała się w ponad 13 milionach egzemplarzy. Film nakręcony na jej podstawie dostał nominację do Oscara i do nagrody BAFTA. Mała Myszka i wielki potwór oraz ich spotkanie w w lesie sprawiło, że o Julii Donaldson zrobiło się naprawdę głośno. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się kolejna część wspaniałych przygód tego potwora.

Nieusłuchane dziecko

W “Dziecko Gruffalo” dowiadujemy się, że nasz główny bohater ma już swoje dzieci. Zaledwie kilkuletnie potworki bardzo kochają swojego tatę i zawsze starają się go słuchać. Pewnego dnia tata opowiada swojej małej córeczce, że w lesie mieszka “Ogromna Zła Mycha”, której należy się wystrzegać. Tata przestrzega swoje dziecko przed wyprawą do lasu, ponieważ myszka jest tak straszna, że boją się jej nawet…drzewa. Czy jednak dziecko, które usłyszało taką historię będzie chciało zostać w domu? Czy raczej wykaże się żądzą przygody i będzie chciało wyruszyć do lasu, aby zobaczyć “Ogromna Zła Mychę”? Co wyniknie z tego spotkania? Rodzice, koniecznie musicie pokazać swojemu dziecku tą nad wyraz zadbaną i pięknie ilustrowaną rymowankę, którą czyta się jednym tchem. Całość jest tak zabawna, że zarówno dzieci, jak również rodzice wspaniale się będą przy niej bawić. Koniecznie trzeba poznać kolejną część opowiadania o Gruffalo.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com